Suomeksi | På Svenska | In English

Board Members of ICOM Finland

Chairperson

Eero Ehanti
Intendentti, konservointiyksikön päällikkö
Suomen kansallismuseo
PL 913
00101 Helsinki
Puh. +358 (0)295 33 6139
eero.ehanti@kansallismuseo.fi

Secretary

Wiktoriina Hurskainen
Museovirasto, maailmanperintökomiteatyön koordinaattori
Sturenkatu 4
00510 Helsinki
+358 (0)40 128 6013
wiktoriina.hurskainen@nba.fi
icom.finland.info@gmail.com

Vice Chair

Maija Ekosaari
mekosaar@gmail.com

Board Members

Tuulia Tuomi
Historiallinen museo, museonjohtaja
Kustaa III:n katu 8
13100 Hämeenlinna
+358 (0)3 621 2840
tuulia.tuomi@hameenlinna.fi

Laura Kauppinen
+358 (0)44 333 5899
laura.kauppinen@gmail.com

Minna Sarantola-Weiss
Helsingin kaupunginmuseo, tutkimuspäällikkö
PL 4300
00099 Helsingin Kaupunki
+ 358 (0)50 374 3100
minna.sarantola-weiss@hel.fi

Antti Kauppinen
Helsingin taidemuseo HAM, Yleisötyökoordinaattori
Jaakonkatu 2D, 2. krs
00100 Helsinki
+358 (0)40 834 4745
antti.kauppinen@hel.fi

Lassi Patokorpi
Suomen kansallismuseo

Tiina Lehtinen
Suomen Rautatiemuseo

Kati Huovinmaa
Vantaan taidemuseo Artsi

Contact us

ICOM Finland
Eero Ehanti
Suomen kansallismuseo
PL 913
00101 Helsinki
Puh. +358 (0)295 33 6139
eero.ehanti@kansallismuseo.fi

----

Wiktoriina Hurskainen
Museovirasto
Sturenkatu 4
00510 Helsinki
+358 (0)40 128 6013
icom.finland.info@gmail.com